E bujshme/ ish-trajneri i Lushnjės pranė drejtimit tė Argjentinės
Pëlqej
Argjentina u eliminua nga Franca nė fazėn e 1/8 tė Botėrorit dhe nė kėtė skuadėr kanė nisur polemikat duke u munduar tė gjejnė fajtorin.

Dhe siē pritej fajtori pėr kėtė paraqitje tė dobėt duket se ėshtė trajneri Sampaoli i cili pritet tė shkarkohet nga detyra.

Ky i fundit nuk dėshiron qė tė japė dorėheqjen, pasi kontrata me federatėn e futbollit skadon nė vitin 2020.

Por, janė mediat argjentinase ato qė hedhin hipotezat se Mario Kempes, ish-trajneri i Lushnjės pėr njė periudhė tė shkurtėr kohe nė Shqipėri, kėrkon tė marrė drejtimin e kombėtares.

Vetė tekniku ėshtė shprehuar se mund ta rikthejė nė maja Argjentinėn, nėse zė vendin e Sampaolit. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2018, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori