Dybala: Jemi tė gjithė me Messin, do ja dalim
Pëlqej
Argjentina u nda vetėm me njė barazim kundėr Islandės dhe tani nuk duhet tė gabojė pėrballė Kroacisė qė do tė luaj ditėn e nesėrme.

Nė skuadėr pėr barazimin me Islandėn ėshtė "kryqėzuar" Lionel Messi, pasi ai shkoi dėm nje penallti qė do mund ti jepte fitoren Argjentinės.

Por "ylli" i Juventus, Paolo Dybala ka thėnė se e gjithė skuadra ėshtė pėrkrah Messit nė kėto momente tė vėshtira.

"Leo ėshtė i pari qė do tė kalojė kėtė moment negativ. Jemi tė gjithė me tė, tė gatshėm ta mbėshtesin nė ēdo moment” ka thėnė Dybala.

Gjithashtu Dybala ka shprehur haptazi edhe dėshirėn e tij tė madhe qė tė luaj si titullarė pėrkrah Messit me kombėtaren e Argjentinės.

“Ēdo stėrvitje e bėj sikur do tė jem titullar. Jam shumė optimist dhe e ndjej se do kem mundėsitė e mia pėr tė qenė nė fushė”, tha Dybala nė konferencėn pėr shtyp mbi takimin me Kroacinė.

Dybala foli edhe pėr faktin qė emri i tij ishte nė dyshim deri nė momentin e fundit. “Kam punuar gjithnjė shumė mirė dhe me shumė besim pėr atė qė po bėja”. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori