"Dita e Gjykimit", sot Salah duhet tė tregoje veten nėse s'do tė bėjė valixhet gati (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sot fillon saundi i dytė i Botėrorit me ndeshjen Rusi-Egjipt tė Grupit A duke pėrmbyllur kėshtu njė fazė tė parė me plot surpriza siē ishte humbja e Gjermanisė apo barazimet e Brazilit dhe Argjentinės.

Rusia pati njė ndeshje spektakolare kundėr Arabisė Saudite, ndėrsa Uruguai fitoi minimalisht kundėr Egjiptit. Njė tripikėsh sot do tė pėrkthehej nė kualifikim automatik pėr rusėt, ndėrsa me zero pikė, Salah dhe shokėt e tij do tė duhej tė bėnin valixhet gati pėr t'u kthyer nė Egjipt. shkruan Albeu.com.

A do t'a pranonte njė yll si ai i Liverpoolit kėtė? Mbetet pėr t'u parė sonte nė orėn 20:00, megjithatė furia ruse ėshtė frikėsuese edhe pse Egjipti nė fushė nuk ėshtė si Arabia Saudite.

Kėsaj radhe do tė jetė edhe Salah dhe shpresat e tyre janė mė tė mėdha, pėr tė stopuar tė paktėn rusėt duke shpresuar nė njė fitore tė thellė kundėr sauditėve nė ndeshjen e radhės. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2018, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori