Didier Drogba shpjegon dėshtimin e skuadrave afrikane nė Botėror
Pëlqej
Nė 16 ekipet mė tė mira tė botės, tė kualifikuara nė Botėrorin e Rusisė, nuk ka asnjė skuadėr afrikane.

Disa skuadra kanė potencial tė lartė futbollistėsh dhe megjithatė nuk ia kanė dalė tė hedhin njė hap mė tej. Pritej mė shumė nga Senegali dhe Egjipti por edhe ato kanė zhgėnjyer.

Drogba i bėnė njė skaner tė shpejtė dėshtimit tė ketyre ekipeve.

“Ky dėshtim ėshtė vėrtet i dhimbshėm. Njėkohėsisht ėshtė edhe njė mesazh pėr ardhem pėr tė gjetur rrugė tė reja. Afrika ka para, por kjo nuk mjafton. Duhen struktura tė forta dhe qendrueshmėri siē kanė skuadrat e Europės”, shprehet ish-lojtari i Bregut tė Fildishtė. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2018, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori