Danezėve iu duhet goli, nis me vrull sfida me Francėn
Pëlqej
Danimarka e ka nisur me vrull ndeshjen e tretė nė grupe kundėr Francėn.

Disa aksione nga krahu i djathtė kanė dhėnė sinjalin se atyre iu duhet goli sa mė parė duke siguruar kėshtu edhe kualifikimin nė fazėn tjetėr, ndėrkohė qė i frikėsohen edhe njė fitoreje me shumė gola tė Australisė ndaj Perusė.

Fakti qė Danimarkės i duhet fitorja konfirmohet edhe nga formacioni 4-3-3, me tė cilėn ajo filloi lojėn, shkruan Albeu.com.

Nė ndeshjen tjetėr, Australia luan kundėr Perusė. Vetėm njė humbje e Danimarkės dhe fitore me mė shumė se dy gola e Australisė do t'i kualifikonte ata nė fazėn tjetėr. /albeu.com/

Shtuar më 26/06/2018, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori