Daliē: Kėta djem nuk janė normal
Pëlqej
Trajneri Zlatko Dalic u ka dhėnė meritėn futbollistėve tė tij pėr atė qė dhanė nė fushėn e lojės kundėr Anglisė dhe pėr faktin se kishin shkruar historinė me pėrfaqėsuesen.

“Se si kėta djem luftuan sot, sa shumė vrapuan, ishte e paparė. Kjo ėshtė pėr historinė, faleminderit tė gjithėve qė na mbėshtetėn.

“Ne e meritonim kėtė, urime djemve, por ata nuk janė normal. Nuk e bėra unė kėtė, por kėta djem tė mrekullueshėm qė digjnin nė fushė. Ajo qė bėnė sot ėshtė fantazi, si vrapuan, si luftuan. Faleminderit tė gjithė fansave nė Kroaci, Bosnjė dhe nė gjithė botėn.

“Nuk e kemi thėnė ende fjalėn tonė tė fundit, ne thjesht ecim dhe shtyjmė pėrpara dhe nuk mendojmė se do tė ndalemi. Ne besojmė se ky nuk ėshtė fundi ynė, kemi njė ndeshje tjetėr para dhe nėse do Zoti, Kroacia do tė jetė kampione.

“Ne mund tė mos e kemi kuptuar ende se ēfarė kemi bėrė, por bota nuk ėshtė ende e ndėrgjegjshme pėr atė qė mund tė bėjė Kroacia”, ishin fjalėt e trajnerit. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 23:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori