Dalic: Kemi arritur suksesin mė tė madh nė futbollin kroat
Pëlqej
Kroacia u mund me rezultatin 4-2 nga Franca ku ekipi kroat pati shumė pėr tė treguar. Mund tė thuhet pa pikė dyshimi se loja qė zhvilluan kroatėt ishte e mrekullueshme pavarėsisht rezultatit.

Dhe tė gjitha meritat pėr ecurinė e Kroacisė sigurisht qė i takojnė trajnerit Zlatko Daliē i cili ka bėrė njė punė tė shkėlqyer. Megjithatė pas ndeshjes trajneri ka dhėnė dhe njė deklaratė paksa tė ēuditėshme ku kėrkon falje.

“Fillimisht dua tė uroj Francėn pėr kėtė titull. Pėr ne mund tė them se kemi luajtur njė ndeshje tė madhe, por u penalizuam nga ajo penallti. Pavarėsisht kėsaj humbje, duhet tė jemi krenarė pėr gjithēka qė kemi bėrė deri tani. Ne kemi arritur suksesin mė tė madh nė futbollin kroat, por na ka mbetur diēka peng dhe kėrkoj falje pasi ne mund tė bėnim njė tjetėr hap mė shumė. Nuk ėshtė se Franca na surprizoi, pėsuam dy gola tė lehtė tė cilėve u shtohen njė autogol dhe njė penallti”, tha i mėrzitur Zlatko Daliē. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2018, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori