Ēmenduri nė grupin B, dy gola nė minutat e fundit pėrcaktojnė gjithēka
Pëlqej
Spanja nuk ka arritur mė shumė se njė barazim 2-2 me Marokun, por ky barazim ēuditėrisht i ka dhėnė vendin e parė nė Grupin B, pasi Irani ka barazuar me Portugalinė nė minutat e fundit.

Ishte goli i Iago Aspas ai qė vulosi fatin e takimit nė minutėn e 93.

Spanja tashmė do tė luajė me Rusin nė fazėn tjetėr, teksa Portugalia do tė luajė kundėr Uruguait.

Spanja e pa vetėn dy herė nė disavantazh, teksa gjetėn forcė dhe tė barazonin.

Renditja pėrfundimtare e grupit B ėshtė

Spanja 5 pikė.

Portugalia 5 pikė

Irani 4 pikė

Maroku 1 pikė

Spanja merr venidin e parė pasi ka shėnuar 6 gola dhe ka pėsuar 5, ndėrsa Portugalia ka shėnuar 5 ka pėsuar 4.

Nė rast se ka barazim nė golavarazh ėshtė i favorizuar ai qė ka shėnuar mė shumė. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 21:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori