Kroatėt djegin flamurin e Serbisė (VIDEO)
Pëlqej
Festė tė ēmendur bėjnė tifozėt kroatė gjatė zhvillimit tė Kupės sė Botės nė Rusi.

Tifozėt e kombėtares sė Kroacisė hynė nė listėn e mė tė organizuarve nė Botėror. Ndjekin kombėtaren e tyre kudo nėpėr stadiumet e Rusisė, e s’po iu mungojnė as fitoret. Ndeshjen e fundit mposhten Argjentinėn me rezultat e pastėr 3-0.

Dhe kroatėt nuk po lėnė pa pėrzier politikat e Ballkanit nė Botėror. Nė njė video qė po qarkullon nė internet shihet tifozėt kroatė teksa festojnė, por jo vetėm me kėngė dhe pije.

Pėr ta bėrė festėn mė argėtuese kroatėt dėgjohen tek kėndojnė kėngė nacionaliste, pėrmendin edhe Kosovėn, ndėrsa djegin flamurin e Serbisė. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori