Ēmendėn serbėt, bėjnė kėrkesėn mė tė ēuditshme pėr Behramin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sot do tė zhvillohet ndeshja Zvicrės dhe Serbisė, njė sfidė qė pitet tė sjell shumė polemika pėr vet faktin qė nė fushė do tė zbresin katėr shqiponja.

Mediat serbe kanė ditė qė flasin rreth futbollistėve shqiptarė e kanė bėrė edhe sot, kėsaj here e kanė kapur me Xherdan Shaqirin dhe Valon Behramin.

Shaqiri ėshtė shfaqur nė stadiumet e Moskės me kėpucėt ku pėrveē flamurit tė Zvicrės ėshtė i stampuar edhe ai i Kosovės dhe pėr kėtė serbėt janė ankuar.

“Pyetja ėshtė nėse FIFA do tė lejojnė njė gjė tė tillė si dhe tifozėt me flamurin e tė ashtuquajturės Shqipėri e Madhe”, shkruan Kurir.rs.

Njė tjetėr raportim i bėrė nga Kurir ėshtė se edhe Valon Behrami ėshtė duke i pėrgatitur pėr provokim.

Nė dorėn e martė mbrojtėsi shqiptar ka tė stampuar Flamurin e Kosovės, nė tė djathė Flamurin e Shqipėrisė, ndėrsa nė gjoks stemėn e Zvicrės. Nėse Shaqiri mund t’i ndėrrojė kėpucėt, atėherė ēfarė do tė bėjė Behrami?
Shtuar më 22/06/2018, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori