Cavani i tregon Ronaldos se kush bėn ligjin, Portugalia jashtė Botėrorit
Pëlqej
Ky nuk ėshtė Botėrori i Messit dhe Ronaldos.

Portugalia ėshtė eliminuar nga Kupa e Botės pasi u mposht me rezultatin 2-1 pėrballė Uruguait.

Dy golat e fitores pėr Uruguain i shėnoi Edison Cavani, i cili nė fund tė ndeshjes doli nga fusha pėr shkak tė njė dėmtimi.

Golin e barazimit pėr portugezėt e shėnoi Pepe, ndėrsa Cristiano Ronaldo gjatė gjithė 90 minutave qėndroi nė hije.

Ajo qė mbetet tė theksohet ishin vetėm disa tentativa tė dėshpėruara tė 5 herė fituesit tė “Topit tė Artė” qė edhe ai duhet tė kthehet kokulur nė vendlindje.
Shtuar më 30/06/2018, ora 22:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori