Bukuroshja kroate provokon lojtarin e Anglisė para ndeshjes

Pëlqej
Kroacia do tė pėrballet sonte nė mbrėmje me Anglinė pėr tė pėrcaktuar se kush do tė jetė kundėrshtari i Francės nė finalen e Botėrorit.

Tashmė tifozėt e tė dy skuadrave po bėhen gati pėr ndeshjen dhe po mbėshtesin mė shumė se kurrė kombėtaret e tyre.

Por njė tifoze seksi qė bėnė tifo pėr Kroacinė e quajtur ,Nives Celsius ka gjetur momentin para ndeshjes qė tė ngacmojė lojtarin e Anglisė, Ruben Loftus-Cheek.

Nives Celsius pėrveēse kėngėtare, aktore dhe shkrimtare e famshme kroate, ėshtė gjithashtu edhe njė tifoze e flaktė e Kroacisė por ajo bėnė pėrjashtim kur vjen puna pėr Ruben pėr tė cilin thotė se e ka shumė qejf.

“Unė e shikoj Anglinė. Dhe krejt kjo pėr shkak tė Ruben. E kam parė atė para Kampionatit Botėror, dhe kjo ishe dashuri nė shikim tė parė. Kėshtu vendosa se Anglia do tė ishte e preferuara ime. Ai me tė vėrtetė ėshtė bukurosh. Por ai ėshtė shumė i ri”, ka thėnė Nives. /albeu.com/

Shtuar më 11/07/2018, ora 14:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori