Brazili nuk ja del dot ndaj Meksikės, "luftojnė" si tė barabartė
Pëlqej
Pjesa e dytė e ndeshjes mes Brazilit dhe Meksikės ėshtė mbyllur me rrjeta tė pa prekuara nga asnjėra palė.

Tashmė gjithēka do ti lihet pjesės sė dytė ose mund tė ndodhi qė pėrėsėri pėr herė tė tretė nė Botėror ndeshja tė shkoj nė shtesė.

Nė kėtė pjesė tė parė ashtu siē pritej Brazili ka dominuar disi lojėn duke mbajtur topin pak mė shumė se meksikanėt me rreth 55 % gjatė gjithė ndeshjes.

Por edhe Meksika nuk mbetet mbrapa pasi ka tentuar 5 herė kuadratin e portės braziliane, ndėrsa Brazili ka tentuar plotė 10 herė pėr gol.

Edhe pasimet gjatė pjesės sė parė kanė qėnė thuajse tė barabarta, 207 pėr Brazilin dhe 193 pėr Meksikėn, barazim janė edhe me giditjen e kėndit me nga 3 secila.

Mesa duke Brazili e ka shumė tė vėshtirė tė dominimin ndaj Meksikės dhe goli duke shumė larg me kėto statistika /albeu.com/

Shtuar më 02/07/2018, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori