Brazili nis sulmin ndaj "autobusit" tė Kosta Rikės
Pëlqej
Ka nisur "kryefjala" e ditės sė nėntė e Botėrorit, ku Brazili po pėrballet me Kosta Rikėn.

Brazili duket se ka gjithēka nė dorė nė kėtė takim dhe ka nisur njė presion qė nė minutat e para ndaj Kosta Rikės.

Tentativa e parė pėr brazilianėt ka ardhur nga "Ylli" i Barcelonės, Coutinho qė nė minutėn e 4' por topi ka kaluar shumė lartė traversės.

Skuadra e Brazilit vjen nga njė Barazim mė Zvicrėn 1-1 dhe tashmė kėrkon njė trepikėsh kundėr Kosta Rikės e cila ndodhet nė fund tė grupit E dhe shpreson tė mbijetoi nė kėtė grup.

Brazili dhe Kosta Rika janė pėrballur 10 herė nė histori ku brazilianėt kanė fituar 9-tė nga kėto takime, ndėrsa njėra ndeshje ėshtė fituar nga Kosta Rika nė vitin e largėt 1960. /albeu.com/

Shtuar më 22/06/2018, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori