Brazil 2014, Kalendari i Kombėtares shqiptare
Pëlqej
Dje nė Zvicėr janė vendosur datat e ndeshjeve pėr ekipet Kombėtare nė kuadėr tė Eliminatoreve tė Kampionatit Botėror Brazil 2014.

Siē dihet nė grupin tonė Eliminator pėr Zonėn e Europės marrin pjesė Norvegjia, Zvicra, Sllovenia, Shqipėria, Qipro dhe Islanda.

Nė kėtė takim tė rėndėsishėm Shortin si pėrfaqėsues i Federatės Shqiptare tė Futbollit e ndoqi Presidenti Armand Duka i cili shoqėrohej nga dy ish-futbollistėt e Kombėtares sonė Alban Bushi dhe Edvin Murati. /albeu.com/

Ja edhe kalendari i ndeshjeve:

2012

07.09.2012 Shqipėri-Qipro

11.09.2012 Zvicėr-Shqipėri

12.10.2012 Shqipėri-Islandė

16.10.2012 Shqipėri-Slloveni

2013

22/23.03.2013 Norvegji-Shqipėri

07/08.06.2013 Shqipėri-Norvegji

06.09.2013 Slloveni-Shqipėri

10.09.2013 Islandė-Shqipėri

11.10.2013 Shqipėri-Zvicėr

15.10.2013 Qipro-Shqipėri
Shtuar më 23/11/2011, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se Shqipëria do të kalojë fazën e grupeve në EURO 2016?
73.82 %
21.34 %
4.82 %
Total 726 Vota!