Mediat britanike i japin "Topin e Artė" lojtarit kroat
Pëlqej
Luka Modric ėshtė njė nga merat mė tė lakuar nė kėtė Botėror qė lidhet me fitmin e ēmimit tė "Toput tė Artė".

Mesfushori i Real Madrid po shkėlqen edhe me kombėtaren e tij ku dje mundėn Anglinė dhe tashmė do tė pėrballen me Francėn ditėn e diel pėr finalen e madhė tė Botėrorit.

Sė fundmi ėshtė tabloidi prestigjoz britanik, Dayli Mail, qė nė njė editorial kushtuar Luka Modriē thotė se ai duhet tė jetė patjetėr fitues i “Topit tė Artė” kėtė vit.

“Edhe nėse humbet finalen e Kupės sė Botės, Modriē duhet tė bėhet fitues i “Topit tė Artė”, qė ėshtė bėrė pronė e Ronaldos dhe Messit prej vitit 2008, – shkruan Dayli Mail nė versionin online. – Fitimi i Ligės sė Kampionėve pėr herė tė tretė dhe udhėheqja e Kroacisė drejt finales sė Kupės sė Botės ėshtė arritje e futbollit nė 2018 dhe pėr kėtė Modriē duhet tė shpėrblehet. Kėshtu, do tė ishte hera e parė qė ky ēmim do t’i jepej dikujt tjetėr, emri i tė cilit nuk ėshtė as Lionel Messi dhe as Cristiano Ronaldo, qė e kanė fituar atė prej vitit 2008”.

Nėse Modriē do ta fitojė Kupėn e Botės tė dielėn, ai do tė bashkohet me njė grup elitė, prej vetėm tetė lojtarėsh, qė kanė fituar me vendin e tyre dhe klubin dy herė mė parė. Nė vitin 1974, Sepp Maier, Paul Breitner, Hans-Georg Schėarzenbeck, Franz Beckenbauer, Gerd Muller dhe Uli Hoeness, fituan me Gjermaninė Perėndimore, duke e bėrė kėtė edhe me Bayern Munich. Nė vitin 1998, Christian Karembeu fitoi me Real Madridin dhe Francėn, ndėrsa nė vitin 2002, Roberto Carlos e bėri kėtė me Brazilin dhe Real Madridin. Tė dielėn, Raphael Varane mund tė arrijė dopietė me Francėn dhe Real Madridin, por arritja e Modric do tė ishte mė e madhe, pasi Kroacia ka rreth 800 futbollistė profesionistė tė mirfilltė nė njė popullsi prej katėr milionė banorėsh. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 17:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori