Kur tė gjithė po festonin triumfin e shqiptarėve, RTSH angazhohet pėr PR ndaj Metės (FOTO LAJM)

Pëlqej
Ndeshja e mbrėmshme i bėri tė gjithė shqiptarėt tė ndihen sikur ishin pjesė e Botėrorit.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bėnė dy gola fantastikė qė ngritėn tifozėt nė kėmbė dhe cuan zemrat e tė gjithėve peshė shkruan Albeu.com.

Por, ndėrkohė qė shqiptarėt po gėzonin pėr triumfin e shqiptarėve tė Zvicrės kundėr Serbisė, RTSH zgjodhi qė tė bėjė njė rreng duke shfrytėzuar shikueshmėrinė e madhe nė shėrbim tė Ilir Metės.

Televizioni qė mbahet nė kėmbė me taksat e shqiptarėve zgjedh t'i shėrbejė njė politikani nė vend qė tė informojė sportdashėsit.

Meta doli LIVE 10 minuta nė RTSH, pikėrisht nė kulmin e shikueshmėrisė ndėrkohė qė Luan Rama gjendej gjithashtu nė studio.

Wshtė e disata herė qė studiot e televizionit publik, i cili mbahet nė kėmbė nga tė ardhura prej buxhetit tė shtetit si edhe taksa e pėrmuajshme t'ia vejė nė dispozicion studion dhe kohėn "prime time" politikanėve.

A nuk u ngopėm duke i parė ēdo ditė nė Kuvend, konferenca, zėnka, sharja e fyerje? Edhe na raste gėzimesh kombėtare duhet tė shohim sėrish tė njėjta fytyra?! /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 10:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori