Kroatėt po bėjnė historinė, fotografitė magjike tė mbrėmjes sė djeshme

Pëlqej
Kroacia siguroi biletėn pėr nė finalen e Kampionatit Botėror pėr herė tė parė nė historinė e tyre.

Kroacia ka mposhtur Anglinė me rezultatin 2-1 pas njė nate tė gjatė pėr tė dyja skuadrat.

Kroacia ishte duke humbur me rezultatin 1-0 qė nga minuta e 5’ pas njė goli tė bukur nga Kieran Trippier. Kroacia tentoi vazhdimisht pėr ta ndryshuar rezultatin dhe atė e arriti me anė tė Ivan Perisicit i cili barazoi gjithēka nė minutėn e 68’.

Pasi rezultati ishte i barabartė, skuadrat shkuan nė vazhdime, ku Kroacia doli fitimtare pas golit tė Mario Mandzukicit nė minutėn e 109’, gol ky qė i dėrgoi kroatėt nė finale ku do tė pėrballen me Francėn.

Mė poshtė mund t’i shihni disa nga fotografitė qė u realizuan nė mesin e lojtarėve kroat duke festuar fitoren historike pėr ta.

Shtuar më 12/07/2018, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori