Francė - Kroaci, ky ėshtė arbitri qė do tė gjykojė finalen
Pëlqej
Tė gjithė janė duke e pritur finalen e madhe tė Botėrorit. Aty ku ka njė diferencė tė madhe midis skuadrave.

Franca e mbushur plot me yje pėrballė Kroacisė surprizuese tė kompeticionit. Tani ėshtė pėrcaktuar dhe gjyqtari i ndeshjes finaleBotėrorit.

Do tė jetė argjentinasi Nelson Pitana. Mund tė thuhet se nuk ėshtė zgjedhja mė e mirė sepse Franca e eliminoi Argjentinėn por jo.

e ka arbitruar Francėn edhe nė ndeshjen me Uruguain ku francezėt fituan me rezultat 2-0. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori