Festa e "ēmendur" e tifozėve "pushton" Parisin pėr disa orė (VIDEO)
Pëlqej
Jo vetėm tifozėt anglez dinė tė festojnė. Kėtė gjė tashmė po na e vėrtetojnė francezėt ku pas fitores qė Kombėtarja e tyre arriti ndaj Belgjikės ka bėrė qė mijra tifozė tė dalin shesheve tė Parisit duke festuar.

Madje, festa ka arritur deri aty sa njerėz tė ekzaltuar pėrtej masės kanė vrapuar mbi makinat tė parkuara dhe tė tjera qė kishin mbetur nė trafik tė palėvizura, por edhe mbi autobusė.

Tifozėt nė entuziazėm e sipėr nuk kanė marrė parasyshė dėmet qė mund tė shaktonin dhe kanė vazhduar festėn pėr disa orė madje nė fillim ėshtė pėrhapir edhe panik te policia tė cilėt rrinin nė gadishmėri.

Dėmet e shkaktuara nga kėto festime pritet qė tė jenė jo tė vogla dhe do tė llogariten nė orėt nė vazhdim. /albneu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori