BOTERORI 2018/ Skuadra angleze sulmohen nga mizat nė Volvograd Arena (FOTO LAJM)

Pëlqej
Gjatė nxehjes pėrpara takimit me Tunizinė, tufa tė mėdha mizash fluturonin rreth lojtarėve tė Anglisė. Ashley Young u pa nga 45 mijė e 568 tifozė teksa mbulohej nga koka te kėmbėt me spraj kundėr insekteve nė Volvograd Arena. Yjet Delle Alli dhe Sterling u panė teksa mundoheshin tė largonin insektet ndėrkohė qė shumė I irrituar nga prezenca e tyre ishte dhe Jesse Lingard.

Qyteti ėshtė spėrkatur nė fakt nė periferi me pesticide nga helikopterės, ndėrkohė qė zyrtarėt e Volvogradit kėrkuan qė nė guidėn e qytetit tė shkruhet se ‘janė shpėrndarė armė kimike pėr insektet.

Stadiumi i Volvogradit ndodhet shumė afėr lumit tė qytetit, i cili mendohet tė jetė dhe shkaku i mėsymjes sė mizave.
Por pas helmimit tė Sergei Skripal nė Salisbury, ata u kėshilluan qė fjalėt nė fakt nuk janė zgjidhje pėr problemin.

Pėrpara ndeshjes asnjė nga televizionet nuk u lejua tė filmonte nė fushė, por Sky Sports News publikoi njė sėrė intervistash mbi kėtė ēėshtje pasi reporter i tyre u sulmua nga mizat nė hotelin e kombėtares angleze ditėn e diel.

Shtuar më 19/06/2018, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori