Bllokoi sulmin e Brazilit, tifozėt kėrcėnojnė me jetė Behramin
Pëlqej
Brazili dhe Zvicra mbrėmjen e djeshme u ndanė me njė barazim 1-1, por kjo ndeshje vazhdon tė komentohet edhe ditėn e sotme.

Pretagonistė tė kėtyre debateve janė bėrė edhe tifozėt tė cilėt kan hedhur akuza mbi lojtarėt e Zvicrės.

Mesfushori nga Mitrovica, Behrami gjatė barazimit 1-1 tė Zvicrės kundėr Brazilit ishte njėri nga futbollistėt mė tė mirė nė fushė duke ndaluar disa aksione qė mund tė shėndėrroheshin nė gol.

Por kjo paraqitje e mirė e Valon Behramit ka bėrė qė mbi tė tė vėrshojnė njė "lum" kėrcėnimesh nė rrjetet sociale nga tifozėt e Brazilit.

Siē raporton media zvicerane “Watson.ch”, Behrami ėshtė vėrshuar nga komentet nė profilin e tij tė Instagramit nga tifozėt brazilianė, disa prej tė cilėve e kanė kėrcėnuar edhe me vdekje.

“Nėse do tė vish nė pushime nė Brazil, do tė tė mbysim”, shkruante njė brazilian nė drejtim tė Behramit.

Ndėrkaq, njė tjetėr kėrcėnues shkruante: “Ti je nė listėn e zezė tė Brazilit”.

Por, kishte edhe nga ata qė i thoshin Behramit se “nėse ke pasur punė me Neymarin, atėherė do kesh punė me tėrė Brazilin”.

Komente tė tifozėve brazilianė pati edhe nė drejtim tė sė dashurės sė Behramit, Lara Gutt, nė profilin e sė cilės po ashtu vėrshuan komentet negative tė brazilianėve. /albeu.com/


Shtuar më 18/06/2018, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori