Belgjika shėnon 5 gola dhe frikėson botėn si pretendente pėr titull
Pëlqej
Belgjika ka regjistruar njė tjetėr fitore nė Rusi, duke e mposhtur 5-2 Tunizinė.

8 gola nė dy takime, Belgjika deri mė tani duket skuadra qė po bind mė sė shumti nė Rusi.

besuarit e Roberto Martinez tashmė janė kualifikuar nė mesin e 16 skuadrave mė tė mira nė Kupėn e Botės, pas fitores 5-2 kundėr Tunizisė.

Eden Hazard 6’ dhe 51’, Romelu Lukaku 16’ e 45’ si dhe Michy Batshuayi 90’, shėnuan pėr fitoren e madhe tė Belgjikės, kurse goliat e nderit pėr Belgjikėn i shėnuan Dylan Bronn 18’ dhe Wahbi Khazri 93'.

Belgjika tani ėshtė e para nė Grupin G me gjashtė pikė, tri mė shumė se Anglia qė nesėr luan me Panamanė dhe nė rast fitoreje, do tė shkojė gjithashtu nė kuotėn e 6 pikėve dhe do tė luftojė me tė besuarit e Martinezit pėr pozitėn e parė.

Shtuar më 23/06/2018, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori