Ballkanasit kundėr amerikano-qėndrorėve, ja formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sot nė orėn 14:00 do tė luhet ndeshja e parė e grupit E, ajo midis Kosta Rikės dhe Serbisė.

Kosta Rika vjenkėtė kompeticion si ekipi qė u konsiderua “hirushja” e Botėrorit nė vitin 2014, pasi arriti deri nė ēerekfinale duke kaluar nė njė grup ku ishte Anglia, Italia dhe Uruguai.

Serbia nga ana tjetėr vjenkėtė Botėror pas vitit 2010, ku dėshtoi tė kalonte grupe.

Kosta Rika pritet tė luaj me skemėn ( 5-2-3 ) ndėrsa Serbia me njė skemė ( 5-3-1 ).

Nė foton e mėsipėrme ju fotjmė tė shihni edhe formacionet e mundshme tė Kosta Rikės dhe Serbisė. /albeu.com/

Shtuar më 17/06/2018, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori