Avioni i Arabisė Saudite nė mes tė flakėve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Skuadra e Arabisė Saudite ishte duke udhėtuar pėr nė Rostov, ku do tė mbaj ndeshjen e dytė, por avioni i tyre ėshtė kapluar nga zjarri

Flakėt kanė shpėrthyer nė njėrin prej motorėve tė Russian Airlines Airbus kur Kombėtarja e Arabisė Saudite ishte duke udhėtuar pėr nė Rostov ku do tė ndeshet kundėr Uruguait tė mėrkurėn.

“Federata e Futbollit Saidit dėshiron ti siguron tė gjithė se tė gjithė lojtarėt dhe anėtarėt e Kombėtares janė mirė dhe tė sigurt pas njė dėmtimi minor dhe teknik tė motorit tė avionit”, thuhet nė njė deklaratė zyrtare tė federatės saudite pėr media.

“Avioni ka ateruar para pak minutave nė Rostov on Don Airport, kurse edhe personeli i avionit janė tė sigurt”.

Avioni ishte i tipit "Russian Airlines Airbus A319-100" dhe askush nuk ėshtė lėnduar nė tė. Lojtarėt kanė filmuar vetveten dhe janė tė qetė, e bashkė me tė ėshtė edhe njė 12 vjeēar. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 21:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori