Askush nuk e donte fitoren, si anglezėt iu gėzuan golit tė Januzajt
Pëlqej
ā€‹Pėrballje mes Anglisė dhe Belgjikės, u fitua nga belgėt mė njė rezultat 0-1 tė cilėt u kualifikuan nė fazėn tjetėr si tė parėt e grupit G.

Golin pėr Belgjikėn e ka shėnuar mesfushori me origjinė shqiptare nė minutėn e 51', Adnan Januzaj.

Por kėtė gol e kanė festuar mė shumė tifozėt anglez se ata belgė, kjo pasi Anglia me kėtė humbje u ėshtė shmangur pėrballjeve me skuadrat e mėdha.

Tanimė nė 1/8 e finales, Anglia do tė pėrballet me Kolumbinė dhe pas kėsaj, me Suedinė ose Zvicrėn.

Ndryshe nėse do tė kishte pėrfunduar e para nė Grupin G, qė mund tė ishte pėrballur me Brazilin e mė pas me Francė, Argjentinėn ose Portugalinė.

Kundėrshtari mė i vėshtirė i Anglisė nė letėr e po ashtu nė fushė nė Botėrorin e Rusisė do tė jetė Kroacia ose Spanja, qė mund tė takohen nė ēerekfinale gjithmonė nėse ato i mposhtin Danimarkėn dhe Rusinė. /albeu.com/Shtuar më 29/06/2018, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori