Argjentina rikthen ish-trajnerin e saj
Pëlqej
Kombėtarja e Lionel Messit nuk bėri aq sa pritej nė kėtė Botėror.

Pasi doli me shumė vėshtirėsi nga faza e grupeve, Argjentina u eliminua nga Franca, tashmė kampione e Botės.

Pėr kėtė dėshtim tė Argjentinės janė bėrė disa ndėshkime, ku mediat kanė "kryqėzuar" Messin me kritika ndėrsa trajneri e pėsoi edhe mė keq duke u shkarkuar nga detyra.

Megjithatė sipas asaj qė raporton “Tuttosport”, shkarkimi i Samapolit ishte mė se i drejtė dhe tani Federata Argjentinase duket se e ka gjetur zėvendėsuesin e tij.

Do tė jetė trajneri aktual i Kolumbisė, Jose Pekerman. Ky do tė ishte njė rikthim pėr tė drejtuar Argjentinės pasi e ka bėrė edhe mė parė nė vitet, 2004-2006. /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2018, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori