Argjentina mbetet pa trajner, Sampaoli shkarkohet nga detyra


Pëlqej
Trajneri i Argjentinės Jorge Sampaoli, ėshtė shkarkuar nga detyra pas dėshtimit nė Botėror.

Lajmin e ka bėrė tė ditur Federata e futbollit tė Argjentinės e cila zyrtarisht ka shkarkuar Jorge Sampaolin nga detyra e trajnerit.

Pas dėshtimit tė tij pėr ta dėrguar Argjentinėn mė tutje nė kompeticionin e Botėrorit tė Rusisė, Argjentina i ka ndarė rrugėt me Sampaolin, i cili u kritikua shumė gjatė periudhės sė tyre tė shkurtėr nė Kampionatin Botėror.

Argjentina u eliminua nga Franca nė 1/8 e finales me rezultatin 4-3.

Sampaoli qė nga viti 2017 nė 15 ndeshje i ka fituar shtatė, katėr ka barazuar dhe katėr tė tjera i ka humbur./albeu.com/
Shtuar më 15/07/2018, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori