Arabi Saudite - Egjipt, rezultati dhe statistikat e pjesės sė parė (FOTO LAJM)

Pëlqej
Nė “Volgograd Arena” po zhvillohet sfida e vlefshme pėr vendin e tretė dhe tė katėrt tė Grupit A tė Botėrorit mes Arabisė Saudite dhe Egjiptit, shkruan Syri.net.

Pjesa e parė u mbyll nė barazim 1-1, por me arabėt qė humbasin edhe njė penallti.

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, shėnoi i pari nė minutėn e 22-tė, duke kaluar egjiptianėt nė avantazh.

Nė tė 39’ Al Muwallad humbet njė 11-metėrsh pėr Arabinė Saudite.

Gjithsesi arabėt do tė fitojnė sėrish njė penallti, e cila kėtė herė shndėrrohet nė gol nga Al Faraj (45+6’), duke barazuar rezultatin, 1-1. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori