Anglia merr njė lajm fantastik para ndeshjes me Kolumbinė, formacionet e mundshme
Pëlqej
Gareth Southgate ka vendosur tė luajė me formacionin mė tė fortė sot nė ndeshjen kundėr Kolumbisė.

Southgate bėri tetė ndryshime nė ndeshjen e fundit tė Anglisė kundėr Belgjikės, duke pushuar lojtarėt kryesorė nė dijeninė se ata tashmė ishin kualifikuar pėr fazėn e eliminimit.

Dele Alli ėshtė rikuperuar nga lėndimi i kofshės qė kishte pėsuar nė ndeshjen e parė dhe tani ėshtė nė gjendje tė rikthehet nė formacionin titullar.

Formacionet e mundshme:

England: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young; Sterling, Kane

Colombia: Ospina, Arias, Davinson Sanchez, Mina, Mojica, Uribe, Carlos Sanchez, Cuadrado, Quintero, Rodriguez, Falcao. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2018, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori