Anglia e mbyll nė avantazh pjesėn e parė kundėr Kroacisė (VIDEO)

Pëlqej
Nė “Luzhniki Stadium” po luhet mbrėmjen e sotme gjysmėfinalja e dytė e Kupės sė Botės “Rusi 2018”.

Pjesa e parė mbyllet me avantazhin minimal 1-0 tė anglezėve.

Qė nė minutėn e pestė zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtėrisht njė goditje dėnimi dhe kalon Anglinė nė avantazh.

Kroatėt hidhen nė sulm nė kėrkim tė golit tė barazimit. Nė njė aksion ėshtė Rebic qė gjuan me tė majtėn, por Pickford shpėton portėn.

Deri nė fund tė pjesės sė parė rezultati nuk ndryshon dhe Anglia ėshtė pranė finales, edhe pse janė 45 minuta tė tjera pėr t’u luajtur. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 20:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori