Anglia e frymėzuar nga NBA, pėrdor tė njėjtat taktika
Pëlqej
Njė ndeshje fantastike dhe me plotė emocione ka qėnė ajo midis Anglisė dhe panamasė.

Anlgezėt kanė shėnuar njė goleadė kėtė ndeshje plotė 6 gola, ndėrsa Panamaja ka arritur tė ruaj nderin duke shkundur portėn angleze vetėm njė herė nė kėtė takim.

Skuadra e Southgate, nė tė vėrtet po shkėlqen nė kėtė pikė ku gjendet mė shumė se ekipet e tjera.

Forca e saj nė kėto lloj goditjesh ka lidhje me metodėn e ndjekur nga trajneri i Tre Luanėve qė mesa duket ėshtė frymėzuar kampionati i NBA dhe sistemi mbrojtės e sulmues qė pėrdorin skuadrat e kampionatit mė spektakolar nė botė.

Darren Fletcher tregon sesi i lindi ideja trajnerit Southgate pėr tė aplikuar sistemin e ekipeve tė basketbollit.

‘Southgate u jep shumė rėndėsi goditjeve tė dėnimit apo tė kėndit-tregon Fletcher-njė ditė shkuam me tren pėr tė ndjekur Minessota Timberėolves tė stėrvitet dhe tė luajė.

Southgate ishte i interesuar pėr basketbollin sepse sulmi ėshtė 5 kundėr 5 lojtarėve por gjithnjė ėshtė njė basketbollist nėn kosh i lirė dhe gati pėr tė shėnuar.

Kėshtu qė sa donte tė dinte sesi veprohej pėr tė krijuar hapėsirė nė njė zonė aq tė vogėl.

Kėtė strategji, Southgate e aplikoi menjėherė te pėrfaqėsuesja angleze dhe i habiti tė gjithė me metodat e tij.

Lojtarė si Stones qė shėnoi 2 gola kundėr Panamasė ose Maguire janė futbollistė qė e zbatojnė mė sė miri kėtė strategji qė ka ardhur nga pėrtej atlantikut, kampionati mė spektakolar i basketbollit nė botė. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori