Andres Iniesta pėrlot botėn me letrėn pas eliminimit nga Kupa e Botės
Pëlqej
Andres Iniesta pas eliminimit qė Spanja pėsoi kundėr Rusisė nė Botėror njoftoi largimin nga kombėtarja, ndėrsa sė fundmi me anė tė njė letre tė botuar nga mediat iberike.

34-vjeēari ka treguar pėr momentet qė mbajti veshur bluzėn bluzėn e “La Roha-s”.

“Kam 14 vite qė kam veshur fanellėn e Spanjės dhe kur nuk kam pėr t’i harruar kėto momente. Kjo ishte ėndrra e jetės time, tė mbroja ngjyrat e kombit qė unė pėrfaqėsojė. Ishte vėrtet e veēantė, nuk ishte vetėm njė ėndėrr, por edhe pėrgjegjėsi. Unė kam bėrė mė tė mirėn pėr t’i bėrė njerėzit krenar dhe mendoj se kam qenė me fat, qė isha pjesė e sezonit ku Spanja fitoi Kupėn e Botės. Kemi bėrė arritje tė mėdha, ato tė cilat i kemi ėndrra qė fėmijė. Faleminderit pėr ndihmėn qė mė kemi dhėnė pasi mė keni bėrė njė lojtar mė tė mirė. Ishte njė nderim tė isha kėto vite me ju”, ka thėnė pėr Iniestėn. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2018, ora 19:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori