Andres Iniesta i thotė lamtumirė Spanjės
Pëlqej
Andres Iniesta ka konfirmuar largimin e tij nga Kombėtarja spanjolle.

Nuk ka qenė largimi mė i mirė pėr tė, por nė njė mėnyrė qė as ai vetė nuk e kishte parashikuar.

Nė fundin e ndeshjes Iniesta doli pėr tė deklaruar tė ardhmen e tij: “Kjo ishte ndeshja ime e fundit me Spanjėn. Njė magji e mrekullueshme ka mbaruar. Ndonjėherė fundi nuk ėshtė ashtu siē e ėndėrron”, ka thėnė legjenda spanjolle.

131 ndeshje ka Iniesta me Kombėtaren e tij dhe ka shėnuar 13 gola ku mė vendimtari ka qenė ai i finales sė Kupės sė Botės pėrballė Holandės. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2018, ora 21:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori