5 faktet qė duhet ti dini para ndeshjes Uruguaj-Arabia Sudite
Pëlqej
Uruguaj do tė pėrballet sot me Arabinė Saudite nė "Rostov Arena" ndeshje kjo e vlefshme per grupin A, tė Botėrorit.

Uruguaj vjen nga njė fitore kundrejt Egjiptit dhe kėrkon tė barazoi Rusunė qė ndodhet nė vendin e parė nė grupin A.

Ndėrsa Arabia Sauditė do kėrkojė tė mbijetojė nė kėtė grup pasi u mund thellė nga Rusia 5-0.

Mė poshtė po ju paraqesim 5 fakte qė duhet tė dini para ndeshjes Uruguaj-Arabia Saudite.

1) Kjo ėshtė pėrballja e tretė midis Uruguajt dhe Arabisė Saudite nė historinė e tyre dhe e para nė njė kampionat Botėrori.

2) Kjo ėshtė hera e 15-tė e Arabisė Saudite qė merr pjesė nė Botėror.

3) Uruguaj ka fituar tė tre pėrballjet kundėr skuadrave aziatike qė i kanė qėlluar tė pėrballet nė kampionatin e Botėrorit.

4) Sauditėt kanė qėnė tė fundit e grupit nė tre Botėrorėt e Fundit.

5)Pėr Uruguain hera e fundit qė fituan ndeshjen e grupeve ishte nė vitin 1970 kundėr Izraelit, dhe shkuan deri nė gjysmė finale. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori